Share |

BDP Milletvekili Özdal Üçer

Geçmiş olsun. Dilerim eşin ve çocuğun bir an evvel iyileşirler. Çok büyük acı ve telaş, insanın çocuğunu yaralı görmesi.

Kusura bakma, eğri oturup açık yazacağız (dilerim birazı da doğrudur bu yazdıklarımın). Seni tanımıyorum ama seçimlerde çok uzaklardan, yaşanılan süreç içerisinde meclis aritmetiğinin çok önemli olduğunu düşündüğüm için, gelip Blok’a oy kullanmış biri olarak sana bu kısa notu yazmak durumda buldum kendimi.

Sağolsun, ülkede yaşanılan büyük acıları, saldırıları kısacık bir haber olarak bile vermeyen büyük medyamız, anında manşetlere taşımış senin olayını.

Uzatmayım lafı... Facebook'ta  açıklamanın sonunda verdiğin durum tesbitini samimi ve içten bulmadım.

Sokakta, o anda mücadelenin içinde değilsin. Saldırıya maruz kalmış bir durumda değilsin. Yani bir çatışma ortamı yok. Bir davanın, direnişin savunulması durumu yok.  Durum çok kişisel.

Bu kaba kuvvet gösterisi nedir allah aşkına. Bu maçalok nereden geliyor? Hak aramanın ilk adımı böyle mi olur? Haksızlığa uğrayan herkes böyle mi davransın?

Konunun ayrımcılık, politik tavır vs olduğunu düşünmüyorum. Elimde verim yok ama aklım almıyor açıkcası bu derece zıvanadan çıkacağını bir hastane personelinin. O nedenle, hastanede fiziksel kavga yapacağına, kalk hastanelerin, sağlık hizmetlerinin içinde bulunduğu durumu anlat. Sana ve ailene verilen kötü hizmetin siyasetini yap. Tek senin ailen maruz kalmıyor bunca çileye ve saçmalığa. Senin görevin (baba – koca olarak telaşının, acının geçmesinden sonra) sistemin politik deşifresini yapmak ve anti-tezini yaratmaktır, yumrukları sıkmak değil. (Bu olayda, bu durumda değil enazından). Özelleştirmeden bahset, kapitalizm ve sosyal hizmetlere yapılan saldırıyı anlat.

Sağlık çalışanlarının bakan istifa diye haykırdığı bir günde, can güvenlikleri ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep ettikleri bir günde senin yarattığın bu durum, Sağlık Bakanının, çalışanların koruyucu meleğiymiş gibi konuşmasına fırsat verdi. ‘’Onlara vurulmuş her fiske benim şahsıma vurulmuş bir fiskedir, bunu böyle algılarım” diye konuşmuş bakan.

Bence yaptığın BDP’lilere de ayıp oldu.

Hiç bu işi uzatmaya gerek yok. Yeni bir dünyanın, daha güzel bir dünyanın, yeni bir kurgunun, milletvekili, bakanı ve doktoru da yeni olacaktır, olmak zorundadır.

Elini kalbine koy ve eğer içinden öyle geçiyorsa, bu yeni dünyanın kurulması gereği, bırak yuvarlak kelimelerle dolu, egemen politikacıların yaptığı gibi basın açıklamalarını, git kimse o kavga ettiğin (veya her ne olduysa) doktora ve elini sık. Özür dile... ‘’Yanlış yaptım’’ de, ‘’telaşlandım’’ de, ‘’acım vardı, bizimle ilgilenmediniz’’ de... Özür talep et gerekiyorsa... Sonuna kadar.

Politik bir durum yok ortada. Kötü hizmet var.

Peşini bırakma sana verilen kötü hizmetin.

Ayrımcılığa, vatandaşa verilen kötü hizmete en güzel tokat böyle vurulur...

Öyle yada böyle, barış, demokrasi, eşitlik yoluna devam...

Geçmiş olsun dileklerim ve selamlarımla.

Your rating: None Average: 4 (1 vote)